جشنواره شکر سرخ بهنمیر

جشنواره شکر سرخ بهنمیر

بخشدار بهنمیر: بهنمیر رتبه نخست تولید نیشکر در مازندران را دارد/هدف از برگزاری جشنواره نیشکر، ایجاد نشاط و امید، معرفی محصولات روستایی و بِرندسازی نیشکر است

پیشنهاد مطالعه: خرید شکر سرخ

مجید بهمنی در نشست خبری دومین جشنواره آیینی و فرهنگی شکرسرخ بهنمیر:

یکی از اهداف دولت تدبیر و امید، ایجاد نشاط و امید در جامعه است. از جمله کارهایی که در جامعه نشاط و امید ایجاد می‌کند، برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی است. برگزاری جشنواره‌های بومی محلی، از منویات مقام معظم رهبری، تاکیدات رئیس جمهور و توصیه استاندار مازندران به بخشداران است. امسال دومین جشنواره شکر سرخ، جهت معرفی محصولات روستایی و با هدف برند سازی این محصول در کشور، در بهنمیر برگزار خواهد شد.

دومین جشنواره شکر سرخ بهنمیر

بهنمیر رتبه نخست تولید نیشکر در مازندران را دارد. سطح زیر کشت نیشکر در استان مازندران ۲۵۰ هکتار است که از این میزان ۱۲۵ هکتار آن مربوط به شهرستان بابلسر است که سهم بخش بهنمیر ۱۲۰ هکتار است.

توسعه گردشگری و توریسم، برندسازی نیشکر در کشور، ارتقاء صنعت فرآوری، ساماندهی کارگاه‌های شکر سرخ، ایجاد اشتغال و شناسایی نیشکر و محصولات جانبی آن به مردم، حل مشکلات کشاورزان، احیای آداب و سنن فراموش شده کشاورزی، افزایش درآمد و اشتغال پایدار در منطقه، آشنایی مردم با خواص درمانی و دارویی محصول استراتژیک شکر سرخ و تشویق و ترغیب به افزایش سطح زیر کشت نیشکر، از جمله اهداف برگزاری دومین جشنواره آیینی و فرهنگی شکرسرخ در بخش بهنمیر است.

یکی از برنامه‌های ما تاسیس مرکز تحقیقات نیشکر در بخش بهنمیر است. این جشنواره صبح پنجشنبه بیست و هفتم دی، به مدت یک روز در سالن ورزشی مرحوم مجدآرا بهنمیر برگزار خواهد شد. امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم این جشنواره را به صورت دو روزه برگزار کنیم.

شاید برایتان جالب باشد: خرید عمده برنج

بازدید همگانی از کارگاه‌های نیشکر برای آشنایی با شیوه‌های استحصال، کارگاه آموزشی، اجرای موسیقی زنده مازندرانی، برنامه‌های مُفرح برای کودکان، اجرای برنامه طنز، سخنرانی و پخش کلیپ با موضوعات نیشکر، ابطال تمبر، قدردانی از مقام شامخ شهدا و مراسم اختتامیه از جمله بخش‌های دومین جشنواره آیینی و فرهنگی شکر سرخ بهنمیر است.

از استاندار مازندران و معاونین محترم استانداری نیز برای شرکت در این جشنواره دعوت کردیم. لازم می‌دانم از همکاران جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر و مرکز خدمات بهنمیر و همچنین شهرداری، شورای شهر و شورای بخش بهنمیر که در این یکی دو ماه در کنار همکاران ما در بخشداری بودند، قدردانی می‌کنم.

بهنمیر شهر زیبای من

به مناسبت جشنواره شکرسرخ بهنمیر:

شهر،شیرین گشته ازحال وهوای نیشکر / هرکجا دارد نشان و رد پای نیشکر

سرخ و شیرین است وجان ودل مصفامی کند / بی گمان چیزی ندارد،این صفای نیشکر

لطف حق اینجاست که ازخاک سردوبی رمق / صدنیستان می کندشیرین خدای نیشکر

دست و پا و صدقلم مشغول مشغولندتا / جشن زیبایی به پا گردد برای نیشکر

هرچه گوییم ونویسیم وبگیریم صدقدم / تازه می فهمیم، هستیم ابتدای نیشکر

دومین جشن قشنگ نیشکر برپا کنیم / تابماندیادگاری این صدای نیشکر

شعر: دبیر میرسلیمانی_عزیزک بهنمیر

  دومین جشنواره آیینی و فرهنگی شکرسرخ در بهنمیر همراه با اجرای طنز و … با حضور مجری توانمند صداسیما مازندران رحمان قدمی

زمان: پنجشنبه ۲۷ دی ماه ۹۷ ساعت اختتامیه:۱۷:۳۰ (همان روز)

مکان: بهنمیر/ سالن ورزشی شادروان مجدآرا بهنمیر

پایتخت شکر سرخ

جشنواره شکر سرخ مازندران
5/5 (2 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...