شکر سرخ بهنمیر – شکر سرخ ارگانیک بهنمیر + فیلم معرفی و تصاویر

شکر سرخ بهنمیر

شکر سرخ بهنمیر به عنوان با کیفیت ترین نوع شکر سرخ در کشور شناخته شده است.

خرید شکر سرخ

شکر سرخ طبیعی و ارگانیک بهنمیر در چند سال اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و در پی آن دومین جشنواره شکر سرخ بهنمیر نیز در سال ۹۷ در شهر بهنمیر برگزار شده است. بهنمیر مرکز شکر سرخ ایران شناخته شده است.

نیشکر یکی از محصولات کشاورزی اصیل شهر بهنمیر است.

بعد از برداشت نیشکر از مزارع در محلی به نام کلیا مراحل تولید شکر سرخ آغاز می شود.   با توجه به کشت بالای نیشکر در بهنمیر و روستاههای اطراف آن و همینطور مرغوبیت اراضی آن ، بهنمیر رتبه اول تولید شکر سرخ را در استان مازندران دارد.

در بیش از ۲۰۰ هکتار از اراضی بهنمیر نیشکر کشت می شود و میزان تولید نیشکر بهنمیر چیزی در حدود ۱۵۰۰ تن است. به زودی ساماندهی کارگاه های تولید شکر سرخ بهنمیر با تکیل صنف اجرا خواهد شد. نزدیک به ۲۰ کارگاه در بهنمیر مشغول تولید فرآورده‌های نیشکر شامل شکر سرخ و کف هستند.  

شهر بهنمیر از توابع شهرستان بابلسر می باشد که نامش برگرفته از بند امیر است. بند امیر بندی بود بر روی رودخانه تالار در جهت غربی بهنمیر و به نام شاعر و عارف مشهور مازندارن امیر پازواری نام گذاری شده بود. نام دیگر بهنمیر که در لغت نامه دهخدا نیز آمده است بانصر می باشد. بانصر نام یکی از دهقانان قدیم در بابلسر بوده است.

بهنمیر از شرق به شهرستان های کیاکلا ، قائم شهر ، جویبار و ساری از غرب به بابلسر ، از جنوب به شهرستان بابل و از شمال به دریای مازندارن متصل می باشد. بهنمیر با دارا بودن ساحلی زیبا و جنگلی بکر هر ساله پذیرای مهمانان و مسافران زیادی می باشد. همچنین با دارا بودن ارازی مرغوب کشاورزی فراوان از قبیل برنج ، مرکبات، توت فرنگی و نیشکر به جیرفت مازندران مشهور است.    

شکر سرخ مازندران

با توجه به تعداد کارگاه های تولید فرآورده های نیشکر در بهنمیر پیشبینی می شود چیزی در حدود ۱۰۰۰ شکر سرخ در این شهر تولید شود.

شکر سرخ بهنمیر

در سال ۱۳۹۶ اولین جشنواره نیشکر مازندارن در شهر بهنمیر و با حضور کشاورزان و بازدید کنندگان از سرتاسر استان مازندارن و کشور برگزار شد. به بهنمیر مرکز شکر سرخ ایران خوش آمدید

شکر سرخ بهنمیر

  بیش از صد سال  سال است که نیشکر در شمال ایران و سواحل دریای خزر کشت می شود. سهم عمده این کشت از شهرستان بابلسر ، شهر بهنمیر بوده است و تهیه شکر سرخ به عنوان یک محصول طبیعی و ارگانیک در بهنمیر انجام می شود.

به همین دلیل است که شکر سرخ بهنمیر در سطح استان و کشور زبانزد می باشد. این محصول در ابتدا به عنوان محصول محلی شناخته می شد و بیشتر در سطح استان مازندارن استفاده می شده است اما با توجه به طبیعی و ارگانیک بودن آن و داشتن خواص بالای دارویی و درمانی به محصولی محبوب در دیگر استان ها هم تبدیل شده است.

نیشکر  یکی از بهترین منابع انرژی زا طبیعی می باشد و کربوهیدرات موجود در آن برای بدن بسیار مفید می باشد. در یک مطلب جداگانه خواس دارویی و درمانی شکر سرخ را برای شما بررسی می کنیم

کف و شکر در بهنمیر

فروش اینترنتی شکر سرخ بهنمیر  

تولید شده از نیشکر اصیل محلی بهنمیر و شهر و روستاهای اطراف  

5/5 (2 نظر)

‫2 نظر ارسال شده در “شکر سرخ بهنمیر – شکر سرخ ارگانیک بهنمیر + فیلم معرفی و تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...